وقتی متخصص قلب می گوید شما بیماری قلبی دارید

بنابراین آنژیوگرافی در آینده نزدیک من بود. به من می گویند این یک روش بی خطر و نسبتاً بدون درد است و نگران نباشید. با این وجود نکات زیادی برای نگرانی وجود داشت. آنها نمی خواهند یک دوربین را بدون هیچ دلیلی از بدن من به داخل قلب من بکشانند. با این وجود ، آنژیوگرافی یک روش سرپایی است که در آن متخصص قلب یک شریان در پای شما را باز می کند و یک دوربین را در شریان های عضله قلب کار می کند. به نظر می رسد بسیار بدتر از آن است ، اما مزیت آن این است که شما دقیقاً می دانید وضعیت قلب و عروق شما در آن زمان چگونه است. پس من آماده ام!

حداقل این سرانجام به این مسئله پاسخ می دهد که من واقعاً تا چه حد مشکلی داشته ام. با این حال ، متخصص قلب باید نگران باشد زیرا 4 روز بعد آنژیوگرافی را برنامه ریزی کرده است.

در روز این ماجراجویی ، من به مرکز قلب در بیمارستان محلی مراجعه کردم و برای انجام آنژیوگرافی آماده شدم. IV وارد شد و من آماده رفتن بودم. هنگامی که در تئاتر آنژیوگرام بودم ، به من داروهای آرامبخش دادند که اگرچه مرا آگاه نگه می داشت ، اما هیچ دردی وجود نداشت ، و همچنین متخصص قلب در مشهد  نشنیدم که کسی از طریق من برای بررسی مشکل کار می کند. وقتی پرستاران و تکنسین ها مستقیماً با صدای بلند با من صحبت کردند ، من توانستم پاسخ دهم.

نکته خوب در مورد آنژیوگرافی این است که در صورت وجود انسداد ، متخصص قلب معمولاً می تواند استنت های فلزی یا لوله هایی مانند دستگاه را در شریان ها قرار دهد تا در صورت نیاز جریان خون را حفظ کند. این بسیار دور از قلب باز است ، نوع جراحی قفسه سینه خود را که چند سال پیش لازم بود انجام دهید. پس از حدود یک ساعت ، ظاهراً پزشک دوز آرامبخش را کاهش داد ، زیرا به یاد دارم که وضعیت من را به من اعلام کرد.

حکم!
خبر بد این بود که من رسوب کلسیم در دیواره های داخلی عروق دارم. این همان چیزی بود که آنها در آزمایش های دیگر مشاهده کرده بودند. اما خبر خوب این بود که عروق یا لوله های من از داخل کاملاً صاف بودند و بسیار بزرگ در نظر گرفته می شدند. لوله های بزرگ با یک پوشش نازک از کلسیم تنها یک مشکل بالقوه هستند.

به عنوان یک فرد بزرگ از خانواده افراد بزرگ برای چندین نسل ، این واقعیت که عروق من “بزرگ” در نظر گرفته شده بود من را شگفت زده نکرد. من نمی توانم آن را اثبات کنم اما باید فکر کنم که ویتامین ها و مواد معدنی که بیش از یک دهه مصرف کرده ام ، من را از ابتلا به بیماری قلبی تهدید کننده زندگی در این مرحله از زندگی من محافظت کرده است. با این حال ، متخصص قلب با توجه به نمرات بالای کلسیم در آزمایش خون ، نگران زنده ماندن طولانی مدت بود.

از اینجا به کجا می رویم!
بنابراین این تغییر در شیوه زندگی برای من است. من از یک فرد نسبتاً کم تحرک به فردی که روزانه تقریبا 7 مایل دوچرخه سواری می کند ، تبدیل شده ام. من همچنان با دستور پزشکان به مصرف روزانه آسپرین بزرگسالان ادامه می دهم و عادات غذایی خود را تغییر داده ام. این یک فرایند است ، بنابراین روزهای خوب و روزهای بدتری وجود دارد ، اما من اکنون به مقدار و آنچه می خورم حساس هستم. اگرچه کلسترول بد من 90 است (هر چیزی زیر 110 خوب تلقی می شود) متخصص قلب استاتین ها را برای کاهش بیشتر کلسترول بد تجویز کرده است. بار دیگر نمی توانم آن را اثبات کنم اما معتقدم که استاتین ها به زودی بخشی حیاتی از زندگی طولانی مدت سالم محسوب می شوند.